Meta Quest 3’te oynayabileceğiniz en iyi oyunlar

Sanal gerçeklik oyunları, özellikle Meta Quest 3 gibi yenilikçi VR başlıkları sayesinde, oyuncular için büyüleyici bir dünya sunuyor. Sony’nin PSVR2’si ve Oculus gibi seçenekler arasından sıyrılan Meta Quest 3, donanım gücünden özelliklerine kadar her yönüyle önceki model Quest 2’yi aşarak piyasaya sürüldü. Bu cihaz, oyunlara daha fazla dalış yapmanızı sağlayacak yeni özelliklere sahip. Eğer siz de bu cihazı edindiyseniz, deneyimlemeniz gereken oyunları sizin için derledik.

Meta Quest 3 için çıkan oyunlar arasında, VR oyunlarının ne olabileceğinin gerçek bir örneği olan Asgard’s Wrath 2’yi öne çıkarabiliriz. Bu oyun, VR için yapılan sınırlamaları ve basitleştirmeleri değil, platformun benzersiz avantajlarını kullanarak oyun tasarımını geliştiren bir aksiyon RPG’si. VR alanında dikkat çeken birkaç oyun olmasına rağmen, Asgard’s Wrath 2, VR için tasarımın tüm zorluklarının üstesinden gelinmiş bir dönemden gelmiş gibi hissettiriyor. Kapsamlı bir RPG, zekice bulmacalar, zengin bir hikaye ve güçlü yakın dövüş mekanikleri arıyorsanız, bu oyun VR’ın potansiyelini size satın alabilir.

The Walking Dead: Saints & Sinners, VR’da gerçekçi ve derin bir deneyim sunan ilk oyunlardan biri olarak tanınıyor. Orijinal bu oyun, bir devam oyunu üzerinde çalışılsa da, VR’da bir zombi hayatta kalma deneyimi arayanlar için mükemmel bir seçenek. Her beyin vuruşunuzu kendi hareketlerinizle yaparak, gerilimi ve gerçekçiliği artırıyor. Ayrıca, el sanatları ve yükseltme öğeleri ile Quest 3‘te görsel ve performans yükseltmeleri ile tam bir paket sunuyor.

Kızıl Gezegen 2, distopik bir Soğuk Savaş uzay senaryosunda, bulmacalar ve birinci şahıs atışının bir karışımı olarak karşımıza çıkıyor. Ana karakter Sasha olarak, Red Matter’ın gizemini çözme göreviniz sizi, jetpack ile gezinmenize olanak tanıyan geniş bir alana götürüyor. Farklı bulmaca türlerinin yanı sıra tatmin edici bir savaş ve keşif deneyimi, sizi bu gerçeklik, kader ve ahlak hikayesine daldırıyor.

Tetris’i daha önce oynamış olabilirsiniz, ama Tetris Effect: Connected ile VR’da hiç olmadığı gibi bir deneyim sizi bekliyor. Oynanış, bildiğiniz ve sevdiğiniz şekilde aynı kalırken, müzik, efektler, renkler ve VR’daki tüm sunum, bu özel sürümü oynamanın en iyi yolu haline getiriyor. Ayrıca, bu sürümde, tek oyunculu tekliflere ek olarak çok oyunculu modlarda oyunun keyfini çıkarabilirsiniz.

Evet, Beat Saber’in her VR oyunları listesinde olmasını bekliyoruz, ancak bu oyunun hala ne kadar iyi olduğunu görmezden gelemeyiz. Wii Sports gibi, oynamak için sadece kollarınızı nasıl sallayacağınızı bilmek yeterli olan bu oyun, sevdiğiniz şarkıya blokları dilimlerken, zorluğu artırıp ışıklar ve sesler sizi sardıkça bağımlılık yapıcı bir akışa kapılmanızı sağlıyor. Sadece başlık dışındaki birisi için ne kadar komik göründüğünüzü düşünmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir