Hyperloop One kapanıyor

Ancak bu, şirketin gerçekleştiremeyeceği diğer birçok hedeften biri olmaya devam edecek gibi görünüyor. Bloomberg’in kapatılmasına ilişkin bir rapor yayınlamasının ardından bir personel Engadget’e Hyperloop One’ın kapatılması için karar alındığını doğruladı. Şirket, Elon Musk’un hiperdöngü ulaşım teknolojileri vizyonu hakkındaki makalesinin yayınlanmasının ardından 2014 yılında kurulmuştu.

Şirket başlangıçta hem kargo hem de insanlar için kapalı metal tüpler aracılığıyla uçak benzeri hızlarda uzun mesafeler kat eden kapsüller şeklinde ulaşım sağlamayı amaçlıyordu. 2017’den 2022’ye kadar Richard Branson’un Virgin Grubunun yatırımı nedeniyle Virgin Hyperloop One olarak biliniyordu.

Hyperloop One kapanıyor

Ancak Virgin, geçen yıl şirketin yolcu taşıma planlarından vazgeçip yalnızca kargo hizmeti oluşturmaya odaklanmaya karar vermesi üzerine markasını sessizce geri çekti. Hyperloop One, önceliklerindeki değişiklik nedeniyle geçen yılın başlarında 100’den fazla çalışanını işten çıkardı.

Bloomberg’e göre şirket bir süredir mali sorunlar yaşıyordu ve özellikle çalışan bir hiperdöngü sistemi kurmak için hiçbir zaman bir sözleşme imzalamadı. Haber kuruluşu, kalan çalışanlarının çoğunu işten çıkardığını ve kalanların da 31 Aralık’ta çıkartılacağını söyledi. O zamana kadar, makineleri ve test pistleri de dahil olmak üzere Hyperloop One’ın varlıklarının satışını denetledikleri bildiriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir