Filistin İçin Tek Yürek Zirvesi | Emine Erdoğan: Hiçbir ideoloji bir masumun canından değerli değildir

Dolmabahçe Çalışma Ofisi, “Filistin İçin Tek Yürek” temalı zirveye ev sahipliği yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen zirveye pek çok ülkeden devlet ve hükümet başkanlarının eşleri ile özel temsilcileri katılıldı.

Zirvenin ardından Emine Erdoğan, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

Paylaşımında, bugün İstanbul’da gerçekleştirdikleri buluşmanın da ispatladığı gibi işgal altındaki Filistin topraklarında devam eden katliamın sonlandırılması için seferber olduklarını, “Filistin İçin Tek Yürek” temasıyla bir araya geldikleri toplantıda, ortak görüş ve önerilerle oluşturdukları bildiriyi dünyaya duyurduklarını vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Gazze’de bir ur gibi günden güne büyüyen ve dünyamızı felakete sürükleyen nefret sarmalını engellemekle yükümlüyüz. Bu yolda yalnız yürümediğimizi bilmenin verdiği güçle Gazze’de adil ve kalıcı barış tesis edilene kadar dayanışmamızı sürdürmekte kararlıyız. Yüreğimizde taşıdığımız derin üzüntü ve endişeyle bütün devletleri, uluslararası örgütleri ve sivil toplum kuruluşlarını derhal ve topyekun harekete geçmeye çağırıyoruz.”

“#TekYürekFilistin” etiketiyle yapılan paylaşımda, zirvenin ardından düzenlenen basın toplantısından fotoğraflara da yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir