BEDAŞ’a ulaşamayan vatandaşlar isyan ediyor. Nişantaşı Teşvikiye’deki elektrik kesintileri vatandaşa zor günler yaşatıyor.

İstanbul’un en lüks semtlerinden biri olan Nişantaşı Teşvikiye’de yaşanan elektrik kesintileri, vatandaşlara zor günler yaşatıyor. 20 Temmuz’dan beri uzun süreli elektrik kesintisi yaşanan semtte, kesintiler özellikle uzmanların ‘en sıcak gün’ dediği ve hava sıcaklıklarının 40 dereceyi aştığı iki gün boyunca da sürdü. Saatler boyu süren elektrik kesintileri için vatandaşlar BEDAŞ’ı arayan vatandaşlar ise kimseye ulaşamadı. 186’yı arayarak bilgi almak isteyen vatandaşlara ise yanlış bilgi verildi.

SÖYLEDİKLERİNDEN 12 SAAT SONRA ELEKTRİK GELDİ

Bir semt sakini yaşanan durumu şöyle anlattı; “O günlerin birinde akşam 20.30’a kadar elektrik yoktu diğerinde de sabah 3’e kadar. Ayın 27sindeki kesinti 186’nin ‘sapma olabilir ama 21.30 civarı elektrik verilecek’ şeklindeki bilgi verildi. Ama elektrim sabah 09.00’da geldi. Üstelik 09.30’da bir daha kesildi. Akşam 19.00’a kadar yine elektrik yoktu. Bize elektriğin 21.30’da geleceğini söyleyen ekipler ancak 23.30’da gelerek mahallede çalışmaya başladı.”

KARŞIMIZDA MUHATTAP BULAMADIK

Sürekli elektrik kesintileri nedeniyle bir çok işyerinin motorunun yandığı, buzdolaplarındaki yiyeceklerin bozulduğu, elektrikli ev aletlerinin zarar gördüğü belirtilirken, özellikle hasta ve yaşlı kişilerle, çocukların büyük sıkıntı yaşadığı kaydedildi. Yaşanan sorunlar karşısında muhattap bulamadıklarını belirten semt sakini, “BEDAŞ Beyoğlu İşletme Müdürlüğü’nün arayabileceğimiz bir numarası yok. Kendileri 186 bize bağlar diye royir ama 186 biz bağlamayız diye yanıt veriyor. Ayaklarına gidip şikayetçi olmamız gerekiyor. Zaten web sitelerine girdiğimizde de bir iletişim numarası yok. Ben o sıcakta iki gün, 92 yaşında kalp rahatsızlığı olan annemi tekerlekli sandalye ile başka bir yere götürmek zorunda kaldım” diye anlattı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir